Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

[ 01.07.12 ] [ 11:53:03 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

Zdaemon žije!

Máme tu jednu novinku od Gyrosse:

Po ne příliš dávném vydání dlouho očekáváné verze 1.09 se skomírající aktivita na evropské scéně přece jen trochu zvedla. Po několikaleté pauze proběhl druhý ročník duelové ligy EDL. Spousta silných jmen chyběla a spousta těch, co se přihlásili, své zápasy jen odběhali. I tak se to ale dá považovat za úspěch. Po flamewaru, který přinesl poslední CTF turnaj, a následné hromadné migraci top hráčů ze Zdaemona se dalo stěží představit, že bych ještě někdy viděl tři evropské 1v1 servery nacpané hráči dychtivými po tréninku. Stalo se. Liga proběhla bez větších záseků a nyní směřuje do playoff fáze.

Ligy naplánované na nedalekou budoucnost mají rozhodně potenciál - je ale otázka, jestli si najdou dostatek zájemců, protože se jedná o nápady poměrně neotřelé a neozkoušené. Přeskočím teď NS ligu, která proběhne snad na podzim a bude obsahovat upravenou gravitaci, aircontrol, rychlé rakety, úpravu času při obnově předmětů a podobné vychytávky. Zkrátka bude celkově hodně inspirovaná tím, jak probíhají zápasy a turnaje v Quake Live.

Rovnou přejdu k tomu, co by doomera zde vykytujícího se mohlo zajímat nejvíc. To jest Survival/Coop liga, která začíná za dva týdny a využívá toho, že coop v Zdaemonu konečně není "rozbitá". V podstatě jde o to, že každý týden se hraje jedna mapa, celkem jich bude 6 a je mezi nimi například i jedna z ksutry. Úkol je prostý: ve dvou hráčích vyčistit mapu od všech monster a co nejrychleji zmáčknout exit. Aby to nebylo tak jednoduché, každý tým na to má jen pět pokusů. To zároveň zabraňuje znevýhodnění hráčů, kteří nemají čas nebo chuť sedět dlouhé hodiny u jedné mapy (zdravím singlaře) - i oni mají šanci uhrát dobrý výsledek. Díky tomu, že léto je obdobím plážování a jiných čtrnácti a více denních aktivit, tak admin tým bude v případech dovolených vycházet hráčům vstříc a nabídne možnost předehrávání zápasů s tím, že o vkládání výsledků se potom nemusíte starat. Takže ani odjezd na dovolenou snad neodradí staré mazáky od oprášení brokovnic! Registrace jsou otevřené do 20. července.

Stránky ligy: http://tsl.zdaemon.org
Forum: http://forums.zdaemon.org/viewforum.php?f=41

Komentáře k novince:

Dosud nebyly přidány žádné komentáře